Děkujeme!

Závodní víkend za námi. Doufáme, že jste všichni po náročném víkendu dorazili v pořádku domů.

Chtěli bychom vám moc poděkovat, že jste dorazili v tak vysokém počtu a věříme, že se vám závody alespoň trochu líbily a užili jste si aktivní víkend na vzduchu a mezi „svými“.

Díky moc,
tým pořadatelů SJC

Nálezy

Nalezli jsme na shromaždišti viz foto níže. Zájemci hlaste se na mail zofka.krizofka zavináč gmail tečka com.

Repre mikina – juniorská, velikost S, visela v dámských sprchách už v sobotu
Černý propocovák Crivit
Bidon Kup kolo
Bidon Elite
Růžová vidlička
Čelenka MTBO 5days 2013
Nabíječka na telefon
Kelímek NickNack

Jídlo a pití

Dobré závody by mělo doprovázet i dobré jídlo. Během sobotního náročného programu a po nedělním dlouhém longu proto neváhejte doplnit spálené kalorie v hospodě přímo v kempu. Slíbili jsme sportovce lačnící po vydatném jídle, tak se neupejpejte!

Menu je následující:

Polévky: vývar, kulajda, hrachová, gulášovka a krkonošské kyselo.

Hlavní jídla: hovězí guláš, rizoto s kuřecím masem, těstovinový salát s kuřecím masem, moravský vrabec se špenátem, boloňské špagety, kuřřízek s bramborovým salátem, játra na cibulce, segedínský guláš, filé a další.

K snídani míchaná vejce, hemenex nebo obložený talíř……

V sobotu a v neděli ráno bude otevřen SJC stánek s kvalitní kávou a koláči domácí produkce. A budou tam i pěkný holky, přijďte se na ně minimálně podívat.

Pivo: několik druhů, Limonáda

A už dost, jedete závodit a ne na raut!

Jičín město pohádky

Již 29. ročník tohoto multikulturního festivalu nejen pro děti se koná od 11. do 15. září. Pokud tedy plánujete do Lužan přijet už v pátek (což mimochodem doporučujeme, jelikož start bude v sobotu brzy) a na festivalu Jičín město pohádky jste ještě nikdy nebyli, doporučujeme skočit do Jičína na náměstí i na Ryneček. V pátek zadarmo 🙂

Čeká vás plno stánků – lovců peněženek, těm doporučujeme se vyhnout, ale také mnoho stanovišť s hrami nebo tvořivými úkoly pro děti. Neváhejte tedy využít informací z informačního stánku, stává v rohu náměstí v blízkosti Valdické brány.

Nejoblíbenější aktivita místních zkušeňáků probíhá v ulici Školní – tzv. Unanovadlo dokonale dříve či později totálně oddělá každé dítě. A to se vyplatí. Dlouhý spánek se totiž bude před dlouhou závodní sobotou hodit. 😉

Fotky z prostoru middlu a MČR v longu

Fotku máme jedinou. Na víc nebyly síly. 😉

Dobře, máme dvě! Cesty jsou v lese krásné i strašné, co si budem. Těžbou dřeva je bohužel poznamenáno i okolí Jičína.

Tratě longu staví vice mistr světa z Austrálie v MTBO, Radek Ticháček. Bude to dlouhé, bude to do kopce (a pak taky z kopce), bude to bolet. (Ale mohlo to bolet výrazně víc, zkrotili jsme ho!)

Tratě middlu staví mistr světa v klasickém lyžování Tord Asle Gjerndalen (Myrek Kovář). Také to bude kopcovaté.

Sprint staví juniorský mistr světa na dlouhé trati v klasickém OB, Jiří Kazda. Tohle bude palba po rovině!

Kemp Lužany

Zázemí pro víkendové závody v blízkosti Jičína bude v kempu Lužany. Velká louka, klasické, ale pěkné chatičky, rybník vhodný pro koupání, hřiště a prolejzačky pro nejmenší bikery. To vše jako na dlani. Dojezd z Jičína autem: 15 minut, na kole: 30 minut (10 km, přes Valdice, Studěnany, Dřevěnice).

Během mapovacího víkendu jsme vyzkoušeli i místní restauraci a máme dobou zprávu: žádná nekonečná variace smaženin, v nabídce byl losos, guláš, kachna a nudle s kuřecím. Pivo si lze vybrat ze 3 druhů!