Stanování na Mílích

Podařilo se nám zajistit místa pro stany ze soboty na neděli přímo v amfiteátru a na louce pod hradem za následujících podmínek:

  • stan může být velikosti max. cca 3×3 metry (tj. žádné rodinné stany nebo „tunely“), kapacita 40 stanů
  • cena je 300,-/stan/noc, objednání přes ORIS
  • k dispozici budou dvě louky – na louce v amfiteátru může být hluk ze stánků do pozdních večerních hodin, druhá „pod hradem“ bude klidnější
  • pro každý stan dostanete na prezentaci cedulku, bez cedulky nebude možné stan postavit
  • dokoupit místo pro stan bude možné pouze pokud v sobotu večer zbyde místo po postavení objednaných stanů (tj. spíš s tím nepočítejte)
  • stanování na parkovišti je přísně zakázáno!!!

Možnost objednání byla přidána do doplňkových služeb – z tohoto důvodu jsme posunuli první termín přihlášek na 14.7.

https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=8238

Končí první termín přihlášek

Do 30.6. máte možnost se přihlásit na Rumcajsovy míle za nejnižší startovné. A snažíme se centrum závodů vymyslet tak, abychom mohli nabídnout ubytování aspoň pro pár desítek lidí ve stanu. Zatím je to ve fázi jednání, jasněji bude během července – sledujte web a FB.

Tratě už se ladí, mapa se reviduje. Těšíme se na vás 🙂

Přihlášky v ORISu: https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=8238

V roce 2024 na Valečově!

Další ročník Rumcajsových mílí se uskuteční ve známém amfiteátru na Valečově. Termín je 17.-18.8. 2024 (tři etapy ve dvou dnech). Opět si užijete skalních labyrintů v pískovcových skalních městech v okolí hradu Valečov u Bosně. V roce 2020 jste navštívili jen část prostoru, takže poslední pořádné proběhání skalami zde proběhlo už v roce 2018, takže je určitě na co se těšit! Začínáme pro vás chystat tradiční pohodové závody pro všechny možné skupiny lidí, od malých dětí, přes nadějnou mládež a eliťáky až k veteránům a nadšeným příležitostným závodníkům.

Další informace čekejte během jara 2024. Těšíme se na vás!

Jubilejní ročník – děkujeme!

Jsme rádi, že jste s námi závodili i letos v netradičním jarním termínu! Nejen že to byl jubilejní desátý ročník, ale běželo se v legendárním jičínském lese Přivýšina, který jsme po mnoha letech přemapovali. Děkujeme za účast (bylo vás tisíc!) i tomu nahoře za počasí.
Těšíme se na vás na našich dalších akcích:
  • srpen 2023: MS MTBO
  • říjen 2023: OŽ
  • květen 2024: ŽB
  • srpen 2024: 11. ročník Rumcajsových mílí
Pokud jste něco ztratili, pište na sjc@post.cz

Fotky ze závodu

Fotky ze etapy 1 a 2 najdete v ORISu, přidáme tam samozřejmě i fotky po zítřejší etapě.

Výsledky po E2 najdete tamtéž.

Záznam v ČT

Rumcajsovy míle jsou zařazeny do projektu „Tipsport Sportuj s námi„. V sobotu navíc přijede štáb České televize a pořídí záznam pro pořad Sport v regionech. Zašijte si dresy a nahoďte úsměvy 🙂

Ptačí hnízdo na Přivýšině

Na vyhlídce Přivýšina se uhnízdil vzácný pták. Hnízdo bude vyznačeno páskou – zákaz vstupu. Postupy přímo přes vrchol nevedou, ale kdyby tam někdo náhodou zabloudil nebo porušil vstup do prostoru závodu…