22.08.2017OBPOSTUPY - Své postupy si můžete zakreslit a porovnat s ostatními na OB postupech.
13.08.2017Poděkování - Rumcajsovy míle 2017 jsou za námi. Jeden nový prostor s dramatickým počasím, dvě etapy na známé, ale pořád záludné a náročné Přivýšině. To byly tři pohodové prázdninové závody ve skalách Českého ráje. Děkujeme za účast!

Výsledky (i nesoutěžních kategorií) jsou v ORISu a na fotky se můžete podívat na okazy viz níže.

Děkujeme i partnerům závodu (Rock Point, Navitel Navigator Czech Republic, JOHNNY SERVIS, Lion Sport, Česká unie sportu - sportuj s námi, Královéhradecký kraj, město Jičín. Lesy ČR a velké poděkování patří i obcím Troskovice a Brada-Rybníček.

Těšíme se příští rok, nejspíše v termínu 10.-12.8.2018 zase v okolí Jičína. Ahoj!

Pořadatelé ze Sportcentra Jičín.
13.08.2017Fotky ze závodů - Najděte se na fotkách ze závodů!

Od Jardy Havlíka: zde

Od Venduly Musilové: zde

obrazek
13.08.2017Rumcajsovy míle 2017 jsou za námi - Děkujeme za účast a doufáme, že jste si to užili! Výsledky najdete v ORISu.

Výsledky nesoutěžních kategorií T, P a HDR (těch, co běželi s čipem): zde (dole v dokumentech).

Evidujeme nějaké nálezy, když tak se ozvěte na mail: sjc(zav)post.cz.
Kristýna Gajdová - bunda se našla
Vláďa Aster - 2 kartičky (bazén, pošta)

Brzy zveřejníme i pár fotek ze závodu a postupy na obpostupy.cz.
12.08.2017E2 také za námi - a výsledky jsou také v ORISu.
11.08.2017E1 je za námi - V ORISu jsou výsledky E1. Omlouváme se za ne úplně ideální parkování, bohužel to v těchto místech s ohledem na CHKO nešlo moc jinak vyřešit. Ale za tu bouřku fakt nemůžeme, na druhou stranu, kdy tohle v lese zažijete :)

A bohužel se nám vloudila chyba v mapách pro kategorii H50, kterou budeme muset pro první etapu zrušit.

obrazek
10.08.2017Zdržení na cestě - Při příjezdu od Jičína si nechte časovou rezervu. Na silnici 35 na SZ obchvatu a za Kbelnicí jsou semafory. Zdržení se kvůli opravám nevyhnete ani při pokusu o objížďku přes silnici 286 ve Valdicích.

A další semafory jsou v Kopidlně.
09.08.2017Doprovodný závod - Pokyny pro TempO.
08.08.2017Startovní listiny - Startovky jsou v ORISu u jednotlivých etap. Pro všechny etapy a klubové jako přílohy u hlavního závodu. Změny v přihláškách a dohlášky z tohoto týdne budou promítnuty ve startovce do čtvrtka.
07.08.2017Pokyny - zde.

Změna v pokynech - uzavírka silnice bude až po víkendu, takže příjezd na E1 je možný i od Újezdu pod Troskami.
06.08.2017Parametry tratí - zde.
31.07.2017Sportuj s námi - Rumcajsovy míle byly zařazeny do akcí ČUS - sportuj s námi.

obrazek
25.07.2017Konec přihlášek v druhém termínu - Druhý termín přihlášek skončil. Děkujeme za váš zájem o Rumcajsovy míle, celkem evidujeme lehce nad 1000 přihlášených! Dohlásit se lze v omezeném množství ještě e-mailem (a ještě víc omezeně i na místě, víc map bude připraveno pouze kategorie HDR, P a T). Přípravy vrcholí - ladí se tratě, pečou koláče.

Prosíme o včasné uhrazení plateb za startovné a kemp. Usnadníte tak průběh prezentace.

Kemp už je taky skoro plný, ale třeba se k Cipískovi vmáčknete :)

obrazek
13.07.2017Oficiální trička závodu - S radostí představujeme oficiální trička pro Rumcajsovy míle 2017! Uvidíte je na pořadatelích, můžete je vyhrát v závodě a omezené množství bude i na prodej. Jedná se o funkční trička z velmi příjemného materiálu. Potisk pak navazuje na slavnou "jičínskou zeměkouli" doplněnou o symboly letošních Mílí. K dispozici máme vždy dvě barvy pro dámský i unisex střih.

obrazek
11.07.2017Partneři závodu - ceny pro nejlepší věnovala firma RockPoint, prodejce sportovního vybavení od značky Hannah a o vaši hygienu se bude starat Johnny servis.

obrazek
23.06.2017Mílové TempO - Připomínáme, že přihlášky za nejnižší startovné končí v neděli 25.6. (kromě přihlášek do nesoutěžních kategorií). A rovnou tu máme jednu příjemnou novinku - na sobotní odpoledne už chystáme první akci v rámci doprovodného programu - Mílové TempO!

Luxusní terén na Bradech si vyhlédl Pakuo (Pavel Kurfürst, Mistr Evropy 2016 v TempO) a připravuje pro vás ukázku této "sedací" orienťácké disciplíny. Kdo bude mít chuť vyzkoušet si záludnosti tohoto ryze technického orienťáku na vlastní kůži, bude mít jedinečnou možnost v sobotu odpoledne po druhé etapě, zdarma.

TempO je velmi dynamický orienťák s téměř nulovou fyzickou náročností. Zní vám to jako nesmysl, oxymóron? Tak si představte, že vás posadí na židli, ukáží vám šest lampiónů v terénu, dají do ruky svazek pěti map a spustí stopky. Mapy postupně otáčíte, do terénu a mapy se až s běžícím časem dostáváte. Na každé z těch pěti map je zakroužkovaný jiný objekt a vy máte co nejrychleji odhadnout, který z těch šesti lampiónů v terénu tomu odpovídá. Jenže, nemusí to být žádný z nich. Solidní časy jsou kolem čtyřiceti sekund na těch pět kontrol, ale hvězdy to dávají i pod dvacet. Ta dynamika se skrývá v maličkosti skryté pod heslem "mrknu a vidím". Máte pocit, že jste v čtení mapy a terénu fakt dobří? Tak tady se chystá nejlepší možnost, jak to ověřit!

Zdá se vám, že je to ušité přesně pro vás a chystáte se porazit i "reproše", kteří už přislíbili účast? Jediné co chybí, je tak asi padesát tréninků? Anebo z opačného konce: Celé toto povídání vám zní tak cize, že prostě musíte zjistit, co to je za zběsilost? To má jednoduché řešení. Tak jako vás posadíme na židli při Mílovém Tempu na Bradech, tak se usaďte co nejpohodlněji na svojí židli nyní: Vyzkoušejte si TempO v trenažéru na http://www.yq.cz/trail-o/TempO/.

obrazek
12.06.2017Ukázky mapy E1 (Cipísek) - V první etapě vás v terénu čekají údolí i roviny, pískovcové skály a kameny i trochu hustníků. Etapa bude rychlá v pěkném jehličnatém lese, ale nebude radno podcenit dohledávky!

obrazek
27.04.2017Rozpis a přihlášky - Vydali jsme rozpis a spustili přihlášky v ORISu hlavní závod, závod pro veřejnost. Prosím, čtěte rozpis pozorně, především kategorie HDR, P a T.

obrazek
01.02.2017Mapy prostoru - Téměř přesně za půl roku začnou Rumcajsovy míle! A protože už máme část povolení v kapse, zadali jsme hrubé obrysy map do Mapového archivu ČSOS.

Mapy se budou příhodně jmenovat: Rumcajs, Manka a Cipísek.

"Cipísek" - zvolili jsme místo nudného "Kamenného vrchu", což stejně ani pořádný vrch není. Navíc se v lomu přes údolí těží písek, takže je tam jistá slovní návaznost. A taky je prostor nejmenší.

"Manka" - část pod Prachovem, poběží se zde klasika na druhé etapě, holky jsou vytrvalé, že...

"Rumcajs" - část u Brad, kde je Rumcajsova (zaručeně pravá!) jeskyně, poslední etapa a poběží se middle, Rumcajs to taky pěkně střílel.

PS: při závodě se na jelenech jezdit nesmí!

Na rozpis ještě vydržte, ale už si klidně můžete bookovat ubytování na Bradech (http://www.penzion-brada.cz/, min. od pátku do neděle).

http://mapy.orientacnisporty.cz/cs/clubs/sjc
obrazek
06.12.2016Rumcajsovy míle 2017 - Vítejte na stránkách Rumcajsových mílí 2017! Letos bude centrum na Bradech u Jičína a závody proběhnou v termínu 11.-13. srpna. Na páteční krátkou etapu si zajedete pod malebné Trosky, v sobotu si užijete klasiku nad Jinolickými rybníky, odpoledne si můžete dát výlet do Prachovských skal a na závěr vás čeká krátká trať v nejskalnatější části Přivýšiny.

Měsíc poté (16.9.) pořádáme v centru Jičína Český pohár ve sprintu. Proto vás žádáme, abyste se tomuto prostoru vyhnuli, pokud závod plánujete běžet.

Rozpis na "Míle" očekávejte během brzkého jara.

obrazek
Vypsat novinky pro rok:
PARTNEŘI