07.06.2015Děkujeme - za Vaši účast. Věříme, že se Vám to i přes pekelné počasí v Peklovsi líbilo a nebudete na terén vzpomínat jako na Pekloles :)

obrazek
07.06.2015Ztráty a nálezy - pokud jste ztratili něco z níže uvedeného, napište na sjc@post.cz.

-závodní polodioptrické brýle Vavrys
-dětská růžová kšiltovka s jahůdkama
-černý ručník
-šedivé slipy
-sprej na opalování
-modrá nafukovací matrace
06.06.2015Fotky ze závodů - jsou v jičínské fotogalerii

obrazek
06.06.2015Výsledky - 
sobotní klasická trať
nedělní krátká trať

obrazek
05.06.2015Aktualizované startovní listiny - Stav k pátečnímu ránu 5.6. Naleznete je v příslušné sekci.

Další změny až zítra na místě.
03.06.2015Ubytování, večerní zábava - V menu v sekci "Ubytování" byly aktualizovány informace pro ubytované závodníky.

Pokud někdo zůstane přes noc v Jičíně, doporučujeme hudební festival Propadák.
03.06.2015Pokyny, startovky - Přidali jsme pokyny a startovky. Snažili jsme se vyhovět požadavkům na starty, ne vždycky to bylo možné.

Z pokynů vybíráme:

Připravte si 50 Kč na parkovné za osobní auto. Busy máme nahlášeny jen dva, dalším (a velkým karavanům) místo nezajišťujeme.

Fialové křížky na mapě – zákaz vstupu na silnici a železnici!

Vzhledem ke kamenité podložce (především v neděli) doporučujeme tejpování.

Kategorie HDR, DH10L, DH12C, P a T mají popisy pouze na mapě.

Oba dny jsou dva starty - Start 2: kategorie HDR, DH10L, DH10C, Start 1 - ostatní.

Cesta na start a ze sběrky vede částečně po silnici a úzkým tunelem, buďte opatrní!

V centru závodu nelze ze soboty na neděli přenocovat!

Prosíme, třiďte odpad (žluté pytle – plasty, černé/modré pytle – ostatní), na papír bude krabice u výsledků.

Celý les severně od železnice je prostorem závodu. Na kešky a Jezírko pod Táborem si zajděte až po nedělním vyhlášení.
02.06.2015Pitný režim - Na víkendové závody je pekelná předpověď. Teploty budou šplhat až ke 30 C. Proto na vás budou čekat dvě pípy Kofoly a dvě pípy Svijan. Nealkoholické pivo Birell jak ochucené tak neochucené. Slovo fronta neznáme.
obrazek
01.06.2015Délky tratí - najdete v menu vlevo.
29.05.2015Tombola - Po skončení nedělního vyhlášení proběhne losování hodnotných cen:

  • 3x balíček SJC - tričko závodu + startovné zdarma na Rumcajsovy míle 2015
  • 1x balíček NAVITEL - navigace Evropa, tričko, deštník, deka, USB auto nabíječka, propiska, blok, bonbony
  • 1x balíček ESTIM - iontový nápoj + láhev na pití
  • 1x balíček MAZO - sluchátka Yurbuds + pytlík Power Coffee

Ceny se předávají pouze přítomným vylosovaným závodníkům.

obrazek
26.05.2015Konec prvního termínu přihlášek - Dnes skončil první termín přihlášek, děkujeme za důvěru. Druhý termín končí 1.6. a je za zvýšené startovné. Startovné společně s platbami za ubytování prosím posílejte na účet uvedený v rozpise a nezapomeňte identifikovat platby (variabilní symbol nebo poznámka).

Připomínáme, že přihlášky přijímáme POUZE přes systém ORIS. E-mail posílejte jen v opravdu výjimečných případech (odhláška, cizinci).

Informace k ubytování: Vzhledem k nízkému zájmu o ubytování na zemi, bude otevřena POUZE sokolovna v Železnici. Ubytování v kempu Jinolice je naplněno beze zbytku, takže možná nebudeme moct vyhovět všem požadavkům na rozložení pokojů. V kempu v Dřevěnici je ale místa dost.

Dále prosíme o nahlášení příjezdu busem, jinak nebudeme garantovat místo na parkování.
18.05.2015Čertovská trička - Nechali jsme vyrobit slušivá trička s naším peklovským čertíkem. Budete v nich potkávat pořadatele a vítěze sobotního i nedělního závodu. Zbylá trička budeme prodávat, tak si zatím můžete rozmyslet, kterou barvu si koupíte. Triček není mnoho, tak na shromaždišti neváhejte.

obrazek
11.05.2015Baby friendly závody - Pro závodníky s dětmi máme dvě příjemné informace:

Během závodu bude k dispozici školka, kam můžete odložit své děti na nezbytně dlouhou dobu.

Kategorie HDR, D10N, H10N, D10C a H10C budou mít samostatný start kousek od centra závodů. Zatímco na „normální“ start to bude s ohledem na co nejatraktivnější stavbu tratí kolem 2,5 kilometru a dost do kopce, start těch nejmenších bude cca 500 metrů (velká část společně s cestou na „normální“ start). Rodiče tak stihnou doprovodit své děti, případně se vystřídat na HDR. Zároveň děti budou mít jen výřez celkové mapy, čímž zajistíme fair-play, pokud by někdo na HDR musel už před svým startem.

A (nejen) tatínkům a maminkám natočíme půllitr Svijan nebo Kofoly.

Blllll.

obrazek
27.04.2015Mistrovské tratě - Tratě pro vás připravují zkušení závodníci. Klasiku staví Jaroslav Havlík (veteránský mistr světa), krátkou Ivana Bochenková (vicemistryně světa z AMS). O víkendu tratě otestovali mimo jiné další tři mistři světa. Prostě vám chceme nabídnout to nejlepší v nejvyšší kvalitě.

Terén je opravdu luxusní. Zdánlivě rychlý, ale přitom s těžkou podložkou a záludnými dohledávkami. Na klasice vás někde trochu zbrzdí hustníky a také pár vrstevnic. Prostor na krátkou trať potom patří k tomu nejlepšímu, co v okolí Jičína pro tuto disciplínu najdete. Pokud jste závodili třeba na novopacké Opičce, toto je něco podobného. Velký lesní prostor téměř bez pasek a hustníků, horská kamenitá podložka (doporučujeme tejpovat), spousta terénních detailů - údolíčka, kamínky, prohlubně. Čistý les a převážná část tratě z kopce, ovšem neustále se musí mapovat a koukat pod nohy. To je výzva!

Bohužel ani tomuto lesu se nevyhnula jarní vichřice, tak jsou někde popadané stromy. Naštěstí na stavbu tratí to mělo jen minimální vliv.

Naposledy se zde běželo v roce 1990 na pětidenních, kdy do cíle dorazilo téměř 4000 závodníků! Kdo zde běžel, může si zavzpomínat při pohledu na statistiku.

Staré mapy a ukázky nových si můžete prohlédnout zde.

PS: nejvyšší podkategorie dospělých je D21A resp. H21A, tak se správně přihlaste :)

obrazek
21.04.2015ESTIM jako občerstvení - V průběhu závodů bude mít možnost ochutnat iontové nápoje značky ESTIM. Původně Česká firma se pomalu vrací do kolosu orientačního běhu a poskytne vám nejen občerstvení v cílovém koridoru ale také možnost zakoupit si jejich výrobky v stánku na shromaždišti. Víc o ESTIMu na www.estimdrinks.cz nebo www.iontovenapoje.sk

obrazek
21.04.2015NAVITEL Navigator - NAVITEL Navigator, offline automobilová navigace pro Android/iOS/Windows Phone/Blackberry v cenách pro nejlepší závodníky a v tombole. www.navitel.cz

obrazek
21.04.2015Káva jako Oči - Pokud budete potřebovat nakopnout tak pro vás v průběhu celého víkendu bude připraven stánek se skvělou kávou. Káva, která byla stvořena pro sportovce a jejich výkon. Neváhejte jí ochutnat. Víc na www.facebook.com/kavaakooci

obrazek
18.03.2015Důležité informace - 

V menu vlevo najdete rozpis, informace o ubytování a detaily o terénu. Také byly spuštěny přihlášky v ORISu (sobota, neděle).
16.03.2015Logo závodu - Představujeme vám čerta z Peklovsi. V pozadí rozhledna Tábor a zřícenina Kozlov.

obrazek
10.03.2015Spuštění stránek - 
Vítejte na stránkách závodu „Žebříček B – Čechy“, který pro vás letos pořádáme v lesním prostoru kolem vrchů Tábor a Kozlov, 8 kilometrů severně od Jičína. Naposledy se zde běželo v roce 1990, takže prostor je značně „odpočinutý“.

V sobotu vás čeká náročná klasika a v neděli lahůdka v podobě krátké trati ve vrstevnicových detailech.

Shromaždiště se nachází v místě nazvaném poeticky Pekloves, ale my se budeme snažit, abyste se zde cítili jako v Ráji.

Mrkněte se na staré mapy:

Kámen

Pramen

Další informace a hlavně rozpis zde najdete během jara. Detaily závodu naleznete také v ORISu (sobota, neděle), v němž včas spustíme přihlášky.

obrazek
10.03.2015Partneři ČSOS - odkaz

obrazek
Vypsat novinky pro rok:
PARTNEŘI