25.07.2017Konec přihlášek v druhém termínu - Druhý termín přihlášek skončil. Děkujeme za váš zájem o Rumcajsovy míle, celkem evidujeme lehce nad 1000 přihlášených! Dohlásit se lze v omezeném množství ještě e-mailem (a ještě víc omezeně i na místě, víc map bude připraveno pouze kategorie HDR, P a T). Přípravy vrcholí - ladí se tratě, pečou koláče.

Prosíme o včasné uhrazení plateb za startovné a kemp. Usnadníte tak průběh prezentace.

Kemp už je taky skoro plný, ale třeba se k Cipískovi vmáčknete :)

obrazek
13.07.2017Oficiální trička závodu - S radostí představujeme oficiální trička pro Rumcajsovy míle 2017! Uvidíte je na pořadatelích, můžete je vyhrát v závodě a omezené množství bude i na prodej. Jedná se o funkční trička z velmi příjemného materiálu. Potisk pak navazuje na slavnou "jičínskou zeměkouli" doplněnou o symboly letošních Mílí. K dispozici máme vždy dvě barvy pro dámský i unisex střih.

obrazek
11.07.2017Partneři závodu - ceny pro nejlepší věnovala firma RockPoint, prodejce sportovního vybavení od značky Hannah a o vaši hygienu se bude starat Johnny servis.

obrazek
23.06.2017Mílové TempO - Připomínáme, že přihlášky za nejnižší startovné končí v neděli 25.6. (kromě přihlášek do nesoutěžních kategorií). A rovnou tu máme jednu příjemnou novinku - na sobotní odpoledne už chystáme první akci v rámci doprovodného programu - Mílové TempO!

Luxusní terén na Bradech si vyhlédl Pakuo (Pavel Kurfürst, Mistr Evropy 2016 v TempO) a připravuje pro vás ukázku této "sedací" orienťácké disciplíny. Kdo bude mít chuť vyzkoušet si záludnosti tohoto ryze technického orienťáku na vlastní kůži, bude mít jedinečnou možnost v sobotu odpoledne po druhé etapě, zdarma.

TempO je velmi dynamický orienťák s téměř nulovou fyzickou náročností. Zní vám to jako nesmysl, oxymóron? Tak si představte, že vás posadí na židli, ukáží vám šest lampiónů v terénu, dají do ruky svazek pěti map a spustí stopky. Mapy postupně otáčíte, do terénu a mapy se až s běžícím časem dostáváte. Na každé z těch pěti map je zakroužkovaný jiný objekt a vy máte co nejrychleji odhadnout, který z těch šesti lampiónů v terénu tomu odpovídá. Jenže, nemusí to být žádný z nich. Solidní časy jsou kolem čtyřiceti sekund na těch pět kontrol, ale hvězdy to dávají i pod dvacet. Ta dynamika se skrývá v maličkosti skryté pod heslem "mrknu a vidím". Máte pocit, že jste v čtení mapy a terénu fakt dobří? Tak tady se chystá nejlepší možnost, jak to ověřit!

Zdá se vám, že je to ušité přesně pro vás a chystáte se porazit i "reproše", kteří už přislíbili účast? Jediné co chybí, je tak asi padesát tréninků? Anebo z opačného konce: Celé toto povídání vám zní tak cize, že prostě musíte zjistit, co to je za zběsilost? To má jednoduché řešení. Tak jako vás posadíme na židli při Mílovém Tempu na Bradech, tak se usaďte co nejpohodlněji na svojí židli nyní: Vyzkoušejte si TempO v trenažéru na http://www.yq.cz/trail-o/TempO/.

obrazek
12.06.2017Ukázky mapy E1 (Cipísek) - V první etapě vás v terénu čekají údolí i roviny, pískovcové skály a kameny i trochu hustníků. Etapa bude rychlá v pěkném jehličnatém lese, ale nebude radno podcenit dohledávky!

obrazek
27.04.2017Rozpis a přihlášky - Vydali jsme rozpis a spustili přihlášky v ORISu hlavní závod, závod pro veřejnost. Prosím, čtěte rozpis pozorně, především kategorie HDR, P a T.

obrazek
01.02.2017Mapy prostoru - Téměř přesně za půl roku začnou Rumcajsovy míle! A protože už máme část povolení v kapse, zadali jsme hrubé obrysy map do Mapového archivu ČSOS.

Mapy se budou příhodně jmenovat: Rumcajs, Manka a Cipísek.

"Cipísek" - zvolili jsme místo nudného "Kamenného vrchu", což stejně ani pořádný vrch není. Navíc se v lomu přes údolí těží písek, takže je tam jistá slovní návaznost. A taky je prostor nejmenší.

"Manka" - část pod Prachovem, poběží se zde klasika na druhé etapě, holky jsou vytrvalé, že...

"Rumcajs" - část u Brad, kde je Rumcajsova (zaručeně pravá!) jeskyně, poslední etapa a poběží se middle, Rumcajs to taky pěkně střílel.

PS: při závodě se na jelenech jezdit nesmí!

Na rozpis ještě vydržte, ale už si klidně můžete bookovat ubytování na Bradech (http://www.penzion-brada.cz/, min. od pátku do neděle).

http://mapy.orientacnisporty.cz/cs/clubs/sjc
obrazek
06.12.2016Rumcajsovy míle 2017 - Vítejte na stránkách Rumcajsových mílí 2017! Letos bude centrum na Bradech u Jičína a závody proběhnou v termínu 11.-13. srpna. Na páteční krátkou etapu si zajedete pod malebné Trosky, v sobotu si užijete klasiku nad Jinolickými rybníky, odpoledne si můžete dát výlet do Prachovských skal a na závěr vás čeká krátká trať v nejskalnatější části Přivýšiny.

Měsíc poté (16.9.) pořádáme v centru Jičína Český pohár ve sprintu. Proto vás žádáme, abyste se tomuto prostoru vyhnuli, pokud závod plánujete běžet.

Rozpis na "Míle" očekávejte během brzkého jara.

obrazek
Vypsat novinky pro rok:
SPONZOŘI

 

Předporodní kurzy v Jičíně