Areál pevných kontrol Lázně Bělohrad - Bažantnice

Vítejte na stránce Areálu pevných kontrol Lázně Bělohrad – Bažantnice, který má za cíl představit veřejnosti krásy orientačního běhu. Přijměte proto naše pozvání do lesa v Lázních Bělohrad od oddílu orientačního běhu Sportcentrum Jičín.

Orientační běh je moderním sportem v přírodě – jde v něm o pohyb v terénu podle mapy. Pro začátek nemusí být hned řeč o běhu, zábava je to i pomalým poklusem nebo procházkovým tempem. Orientační běh přináší lepší porozumění mapě a zlepší schopnost samostatně se rozhodovat. Jeho důležitou součástí je také sepětí s přírodou, k ohleduplnosti k ní je veden každý, neboť orientační běh bez lesa by prostě nemohl existovat.

Aby si tento sport mohl vyzkoušet opravdu každý, rozhodli jsme se vybudovat tzv. Areál pevných kontrol v lesním prostoru Bažantnice. Pevných kontrol je rozmístěno celkem dvacet. Některé jsou umístěny v blízkosti cest a pěšin, jiné jsou od nich trochu dále, někdy i na hůře dostupných místech. Naším zájmem je, aby si tento sport mohl vyzkoušet opravdu každý.

Mapu se všemi kontrolami si můžete vyzvednout na recepci resortu Tree Of Life v Lázních Bělohrad, nebo si ji můžete stáhnout tady.

Odkaz na další areály pevných kontrol v celé ČR je zde.

Příjemnou zábavu!
Vstup pro členy


POŘÁDÁME

PARTNEŘI


 
VZKAZY

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/181668/virtual/www/domains/scjicin.cz/jicin/nastenka_zobraz.php on line 17